Czy to są objawy deoresji?

Witam. Często zadaję sobie pytanie ""Czy to depresja?". Niby z zewnątrz zachowuje się normalnie, śmieje się, spotykam się z ludźmi ale w środku czuje się samotna, smutna, często zamyslona ale czuje taka wewnętrzną pustkę, wstaje rano A już zastanawiam się kiedy będzie wieczór aby znowu pójść spać (odbębnić kolejny dzień), nie to że chce mi się spać tylko po prostu nie cieszy mnie nic szczegolnie. Wykonuje swoje stałe obowiązki i tak w kółko. Zastanawiałam się nawet nad pójściem do psychologa ale właściwie co mi to da. To moje problemy i co on może zrobić aby było inaczej? Powie mi kilka słów jak każdej innej osobie. Pisze to tu bo w sieci jestem anonimowa. I tak zastanawiam się czy ktoś uzna to tu za problem. Czy każdy tak ma ale nikt się do tego nie przyznaje.

Witam Panią,
Opisane przez Panią objawy mogą mieć podłoże emocjonalne,
to znaczy, że są natury psychologicznej.
Możliwe, że ich źródłem są przeżywane emocje,
stres lub przykre doświadczenia z przeszłości.
Utrzymujące się obniżenie nastroju, brak zainteresowania
światem zewnętrznym, poczucie smutku, poczucie wewnętrznej
pustki, brak radości życia mogą wskazywać na rozwijające się
zaburzenia depresyjne.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Nie można jednak tego zaniedbać, gdyż objawy będą się nasilać.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła psychoterapię.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia, z którymi Pani się
zmaga, należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem
i do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska Pani
radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Szanowna Pani,

wskazane jest dla Pani wsparcie psychoterapeutyczne, jeśli będzie Pani wstanie zaangażować się w proces terapeutyczne, będą efekty, które będzie mogła Pani rozpoznać w życiu codziennym, poprawi się Pani nastrój, zachowanie, nastawienie do otaczającej rzeczywistości. Psycholog/psychoterapeuta jest osobą, która posiada odpowiednie kwalifikacje, kompetencje, które umożliwiają wsparcie, można pomóc ludziom w trudnych sytuacjach. Polecam paradygmat poznawczo - behawioralny.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś