Dlaczego nie mogę normalnie odczuwać przyjemności?

Mam problem ze sobą od jakiegoś czasu nic nie sprawia mi przyjemności a wręcz wszystko mnie denerwuje, najlepiej czuje się sama se sobą przy spotkaniach rodzinnych wszyscy rozmawiają śmiej się a ja jestem jakaś nieobecna nie chce mi się z nikim gadać. W pracy udaje że wszystko jest ok ale nie jest, staram się żartować z koleżankami a w głębi duszy krzyczę i płacze. W moim życiu dużo się wydarzyło myślę że teraz dopiero to wszystko że mnie wychodzi ale nie lubię siebie takiej cierpi na tym mój syn mąż.. jadąc rowerem do pracy przez przejście czasami żałuję że nie przyjechał mnie jakiś samochód. Nie wiem co się ze mną dzieje chyba potrzebuje pomocy
KOBIETA, 31 LAT 6 miesięcy temu

Witam Panią,

Opisane przez Panią objawy mogą mieć podłoże emocjonalne, to znaczy,

że są natury psychologicznej.

Możliwe, że ich źródłem są przeżywane emocje, stres lub przykre doświadczenia z przeszłości.

Utrzymujące się obniżenie nastroju, brak zainteresowania światem zewnętrznym, poczucie

smutku, poczucie wewnętrznej pustki, brak radości życia mogą wskazywać na rozwijające się

zaburzenia depresyjne.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.

Nie można jednak tego zaniedbać, gdyż objawy będą się nasilać.

Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pani

rozpoczęła psychoterapię.

Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia, z którymi Pani się zmaga, należy dotrzeć do źródła

problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem

i do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska Pani spokój, harmonię wewnętrzną

i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/