Czy można iść na wizytę do psychoterapeuty z inną osobą?

Czy mogę pójść do psychoterapeuty z kimś kto będzie za mnie mówił? Potrzebuję pomocy, na wygląd tego, że antydepresanty nie działają. Ale panicznie się tego boję i wręcz nawet n nie potrafię mówić o sobie i o swoich problemach.

Szanowna Pani,
psychoterapia jest procesem, jednym z celów w Pani przypadku będzie przełamanie blokady komunikacyjnej, może Pani opisywać swoje myśli, emocje, zachowanie, ze specjalistą łatwiej będzie poradzić sobie z problemem, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś