Czy to są początki próchnicy?

Witam mój syn 14 msc zauważyłam że ma u góry dwójkę żółta i tylko ten ząb. Czy to są początki próchnicy czy może mi źle myje ząbki. Jaka pastę polecacie dla takiego maluszka używam z Ziaja bez fluoru i czy mogę mu myć elektryczna szczoteczka zeby bo tylko taką chce.

To nie jest próchnica.Pasty do zębów dla dzieci pomagają zachować odpowiednią higienę jamy ustne, uczą malucha tego, jak ważne jest mycie zębów. Aby maluchy chętniej dbały o higienę jamy ustnej, stworzono pasty w przyjemnych, łagodnych smakach – np. truskawkowym lub bananowym. Dobrą alternatywą dla klasycznych past są żele do mycia zębów. Ich wygląd i konsystencja mogą dodatkowo zaciekawić dziecko, a tym samym przekonać je do dbania o higienę jamy ustnej. Dobrym uzupełnieniem past i żeli do mycia zębów dla dzieci są specjalne płyny do płukania jamy ustnej.