Czy to wszystko jest objawem zaburzeń lękowego?

Witam serdecznie, Byłem jakiś czas temu u neurologa i dostałem jeśli właściwie piszę diagnozę: F48.9 lecz nie wiem nadal nic o niej, a w ICD-10 nie mam podpisu objawów. Nie za bardzo to rozumiem. - Sprawa dotyczyła głownie bólu głowy, zaburzeń z tłem seksualnym (nerwowowe silniejsze "libido"), chyba też patestezji... Czy to wszystko jest objawem zaburzeń lękowego pod tym ww. kodem (Mam też inne nerwicowe sprawy)?

Witam! Zaburzenia nerwicowe mogą imitować objawy wszelkich chorób somatycznych - czasem, bez odpowiednich badań dodatkowych, trudne do różnicowania nawet przez fachowców (w danych dziedzinach). Wskazane odpowiednie leczenie: odpowiednio dobrana psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi i p/depresyjnymi. Powodzenia W. Łuczkowski.