Zapytaj lekarza

7 3 2 , 8 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to wszystko jest objawem zaburzeń lękowego?

Witam serdecznie, Byłem jakiś czas temu u neurologa i dostałem jeśli właściwie piszę diagnozę: F48.9 lecz nie wiem nadal nic o niej, a w ICD-10 nie mam podpisu objawów. Nie za bardzo to rozumiem. - Sprawa dotyczyła głownie bólu głowy, zaburzeń z tłem seksualnym (nerwowowe silniejsze "libido"), chyba też patestezji... Czy to wszystko jest objawem zaburzeń lękowego pod tym ww. kodem (Mam też inne nerwicowe sprawy)?
MĘŻCZYZNA, 36 LAT 2 miesiące temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam! Zaburzenia nerwicowe mogą imitować objawy wszelkich chorób somatycznych - czasem, bez odpowiednich badań dodatkowych, trudne do różnicowania nawet przez fachowców (w danych dziedzinach). Wskazane odpowiednie leczenie: odpowiednio dobrana psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi i p/depresyjnymi. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy