Czy to, że do dziś nie ma miesiączki może oznaczać ciążę?

Kochalam sie z chlopakiem 15.03 bez zapiespieczenia ale bez wytrysku miesiaczke powinnam dostac 1.04 niestety nie ma jej do dzis (14.04) 3 testy negatywne robione (8.04 i 10.04) biale uplawy geste przez kilka dni okolo 4 i czasem bol podbrzusza. Mozliwe ze to ciaza?

Redakcja abcZdrowie

Witam, raczej nic nie wskazuje na ciążę. Testy ciążowe po upływie miesiąca od tego stosunku płciowego powinny pokazywać wynik prawidłowy, zwłaszcza, jeśli wykonała ich Pani aż 3. Niemniej brak miesiączki może być alarmujący, choć nie wspomina Pani o długości swoich cykli ani o regularności miesiączek. Jeśli jest Pani zaniepokojona, to najbardziej wiarygodny i nie pozostawiający żadnych wątpliwości będzie test z krwi na oznaczenie poziomu beta hCG. Brak menstruacji może mieć wiele przyczyn – nie tylko ciąża. Stres, nieodpowiednia dieta, zaburzenia hormonalne – to tylko kilka spośród wielu możliwych. Stan ten wymaga interwencji medycznej, gdy ma charakter nawrotowy. Jeśli jest Pani zainteresowana często występującymi powodami zaburzeń miesiączkowania, zapraszam pod ten adres: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-miesiaczkowania. Białe upławy sugerować mogą np. infekcję intymną. Taki kolor wydzieliny z pochwy wskazuje na infekcję grzybiczą, która wymaga leczenia. Proszę zwrócić uwagę, czy nie towarzyszą im jakieś inne objawy. Więcej o kandydozie pochwy w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-pochwy. Proszę pamiętać, że niektóre infekcje intymne mogą powodować zaburzenia menstruacji. Sugerowałabym zatem kontakt z ginekologiem, który ustali powód braku miesiączki oraz oceni wydzielinę i ewentualnie wystawi receptę na odpowiednie leki. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.