Czy tracę siły do życia, bo przyjaciółka próbuje mi je zrujnować?

Tabletki na uspokojenie już nie działają, dlatego też kieruję się o pomoc do psychologa. Mam 17 lat. Niby prowadzę normalny tryb życia, rodzina, chłopak, do którego ostatnio wróciłam po chwilach słabości, jednak nic mnie nie cieszy, odczuwam brak miłości ze strony chłopaka, brak zrozumienia ze strony rodziny. Uważam, że nic mi w życiu nie wyszło. Straciłam przyjaciółkę, która teraz wymyśla różne rzeczy na temat mojego chłopaka bym tylko nie była szczęśliwa. To wszystko ma na mnie ogromny wpływ, działa na mnie tak przytłaczająco, tabletki już nie pomagają, do psychologa udać się nie mogę, gdyż nie mam na to pieniędzy, a także czuję wstyd. Być może jest to sprawa banalna, lecz ma na mnie ogromny wpływ.

Witam!
Tabletki mają na celu wyciszyć i ewentualnie poprawić nastrój. Nie rozwiązują jednak psychicznych problemów. Nad tymi problemami trzeba popracować, żeby móc je rozwiązać i poradzić sobie z emocjami, jakie obecnie powstają.
Możesz bezpłatnie korzystać z pomocy psychologicznej (np. w poradni psychologiczno-pedagogicznej swojej szkoły). Zastanów się także, co jest dla Ciebie teraz ważne - jeśli jest to dobre samopoczucie i powrót do równowagi psychicznej, to myślę, że warto przełamywać swoje opory przed wizytą u specjalisty. Możesz również starać się dalej sama wpływać na swoje samopoczucie. Jednak z listu wynika, że nie przynosi to poprawy, a problemy narastają.
Jeśli boisz się bezpośredniego kontaktu, to na początek skorzystaj z telefonu zaufania, żeby przekonać się, że rozmowa z psychologiem nie jest taka straszna i krępująca, jak sobie to wyobrażasz. Nie byłaś na wizycie u psychologa do tej pory, więc tak naprawdę wszystko, co na ten temat myślisz, to Twoje wyobrażenia i fantazje. Sądzę jednak, że dobrze byłoby samemu się przekonać, czy taka pomoc może być w Twoim wypadku skuteczna. Tym bardziej, że możesz skorzystać z niej bezpłatnie.

Pozdrawiam