Czy turystyka piesza może być szkodliwa dla zdrowia?

Witam! niestety moje pytanie jest dosyć obszerne. Chciałabym się dowiedzieć z jakim ryzykiem dla zdrowia wiąże się turystyka piesza

Jeśli nie ma Pani jakiś aktualnie przypadłości chorobowych w trakcie leczenia - to taka turystyka może być tylko zdrowa. Oczywiście wykluczam 24 godzinne chodzenie pozbawione snu i jedzenia. Ryzyko jest minimalne. Natura dała nam po to nogi żeby się przemieszczać. A dla ducha jest zwiedzanie :)