Czy tyje się w czasie zażywania tabletek na wywołanie miesiączki?

Czy w czasie zażywania tabletek na wywołanie miesiączki tyje się? Czy zażywanie takich tabletek może powodować zakłucenia w procesach metabolicznych (zaparcia)? Czy jest to jedyny sposób na wywołanie miesiączki? Moja córka nie miesiączkuje, ma 17 lat i musi iść do ginekologa, czy prawdopodobnie będzie musiała zażywać jakieś lekarstwa?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
leczenie zaburzeń miesiączkowania zależy od przyczyny, którą będzie można określić dopiero n podstawie wizyty u ginekologa, po wykonaniu badań dodatkowych.
Nie można w tym momencie określić, jak leczone będą zaburzenia miesiączkowania u córki i czy zastosowane zostaną leki hormonalne.

Wizyta u ginekologa jest wskazana- należy ustalić przyczynę braku miesiączki i podjąć ewentualnie stosowne leczenie. Przyrost masy ciała w trakcie lecznia hormonalnego jest możliwy.