Czy u mojego dziecka rozwija się autyzm?

witam. jestem mamą półtorarocznej córeczki. niestety ciąża była bardzo trudna, nawrót nerwicy lękowej, fatalne samopoczucie i dlatego teraz ciągle martwie się o rozwój córki. córeczka w chwilach ekacutacji macha rękoma. poza tym raczej nie widze nic więcej niepokojącego ale oczywiscie naczytałam sie o autyźmie i o tym, że stres w ciąży jest jednym z czynników wpływających na autyzm u dziecka. czy jest się czym martwić? Pozdrawiam
KOBIETA, 35 LAT 4 miesiące temu

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry

Jeśli niepokoi się Pani rozwojem dziecka dobrze byłoby udać się do psychologa, który oceni na jakim poziomie dziecko funkcjonuje. Niestety nie da się tego ocenić nawet za pomocą szczegółowego opisu. Dziecko trzeba zobaczyć. Poza tym im wcześniej pani to zrobi tym szybciej się uspokoi lub zacznie zapewniać profesjonalne wsparcie dziecku.

Pozdrawiam

AM

w razie pytań jestem do dyspozycji

www.pracowniaterapeutyczna.eu