Czy uda mi się zgubić parę kilo? I w jaki sposób?

Witam! Do serwisu ABCOdchudzanie.pl mam pytanie, na które łatwo nie jest odpowiedzieć. Mianowicie: 1. Mam 15 lat, ważę 83 kg, mierzę 183 cm. Płeć Męska. Jestem aktywny fizycznie, codziennie rano i wieczorem wykonuje ćw. takie jak : a) 2 serie po 50 brzuszków, przeplatane z b) 3 seriami ugięć ramion w podporze przodem po 15 i po 10 powtórzeń c) unoszenia nóg w pozycji pionowej do kątu 90 stopni. Plan ćwiczeń urozmaicam coraz to nowszymi ćw. znalezionymi w internecie. Do tego dochodzą 4 lekcje Wf w tygodniu oraz 3,5 godz treningu poza lekcyjnego. 2.Nie odchudzałem się wcześniej, jednak niedawno zacząłem ograniczać spożywane posiłki. Jadam 3 -4,5 razy dziennie niewielkie ilości. 3.U lekarza nie byłem ale jestem zdrów i myślę, że moja otyłość jest skutkiem złego i nadmiernego spożywania posiłków. 4.Nie miałem określonego jadłospisu. Jadałem wszystko, jak tylko miałem ochotę, a była duża, od jogurtów niskokalorycznych po pizze i inne fastfoody. Płyny uzupełniam dziennie w ilościach od 3-6 litrów. Ale też nie jest to czysta woda, są to też różne napoje sztucznie zabarwiane z dużą ilością cukry i konserwantów. 6.Nie choruję na choroby przewlekłe. Mam ogromną prośbę do serwisu, o szybką fachową pomoc. W ostatnich dniach zmieniłem styl żywienia i ćwiczeń ale po 2 tyg. nawet nie schudłem 1 kg, nic. Waga stoi w miejscu. Bardzo proszę o ułożenie diety adekwatnej do mojego wieku i wagi, oraz zestawu ćw. jakie mogę wykonywać, by wspomóc odchudzanie i budowę mięśni. Czy moje marzenie o szczupłej sylwetce może się spełnić? Z góry bardzo, ale to bardzo dziękuje! Z pozdrowieniami Kuba.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest w granicach normy i mieści się pomiędzy 90 a 97 centylem, gdzie za normę uważa się obszar między 3 a 97 centylem. Aby w przyszłości uniknąć nadwagi powinieneś zacząć prawidłowo się odżywiać i zadbać o nawyki żywieniowe. Bardzo dobrze, że jesteś aktywny fizycznie i tak trzymaj. Każdy sport jest odpowiedni dla osoby w Twoim wieku.

Na temat zdrowych nawyków żywieniowych przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/dieta-srodziemnomorska, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia
Oprócz tego powinieneś zrezygnować ze słodzonych napojów oraz napojów gazowanych, słodyczy, produktów typu fast-food, chipsów i gotowych produktów.

Musisz wiedzieć, że codziennie powinniśmy spożywać:
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych
2 porcje tłuszczów roślinnych (2 łyżki oliwy lub oleju roślinnego)
1 porcję mięsa, ryby lub ich zamienników (nasiona warzyw strączkowych)

Nie martw się, że Twoja waga stoi w miejscu 2 dni odchudzania to bardzo niewiele. Optymalna utrata masy ciała o 0,5-1 kg na tydzień. U osób, których waga mieści się w normie utrata jest wolniejsza.
Pamiętaj, że masz 15 lat, jesteś w wieku dojrzewania i nie powinieneś zbytnio ograniczać posiłków ani podaży kalorii.

Powodzenia.