Czy umysł jest tylko narzędziem?

Witam, mam taki problem uswiadomilem sobie ostatnio ze umysl jest tlyko narzedziem i ze moze jesli to jest fakt, to boje sie ze moze przestane myslec? Dawniej lubilem analizowac rzeczy, w oparciu o moje przemyslenia, a po tym jak sobie uswiadomilem to boje sie ze mam na to blokade i sie zawieszac bede ;/ Czy mozna usunac taka blokade lub jakos mi to uswiadomic? Pozdrawiam i dziekuje za poswiecony mi czas :)

Witam Pana
Ma Pan rację w tym że umysł jest najdoskonalszym narzędziem i jak każe narzędzie się czasami blokuje ale umysł jest też siedzibą naszych myśli, psychiki, przeżyć, wrażeń. Nie będzie się Pan "zawieszał" jeżeli otworzy się Pan na innych, na ich i swoje emocje, jeżeli będzie Pan bacznie obserwował świat i cieszył się życiem.
Anna Suligowska

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza