Czy usuwanie macicy zawsze jest konieczne?

Mialam 2 zabiegi LETZ w przeciagu miesiaca po cytologii gr 3 I kolposkopii. Po drogiej biopsii lekarz powiedziala ze nie ma zmian rakowych I zalecila cytologie kontrolna po 6 mcach. Po miesiacu jednak wezwala mnie I powiedziala, ze Chce zapobiegawczo usunac macice! Mieszkam w anglii, mam 37 lat, 3 dzieci. Czy usuniecie macicy jest koniec zne? ?????? Dziekuje za odpowiedz. Kasia

O tym decyduje lekarz prowadzący po konsultacji z Panią .Jeśli nie planuje Pani więcej dzieci to macica nie jest już potrzebna.