Czy użycie telefonu przed zaśnięciem wpływa na jakość snu?

Czy jeżeli używam telefonu przed snem wpływa to na jego jakość?

Dzień dobry, promienie wydobywające się z wyświetlacza LCD działają niczym światło słoneczne, zaburzając nasze funkcjonowanie. Badania przeprowadzone przez Harvard Medical School wskazują, że używanie urządzeń mobilnych przed snem znacząco wpływa na jego jakość. Badani po kilkugodzinnej sesji przed wyświetlaczem LCD potrzebowali średnio 10 minut więcej na zaśnięcie, a ich faza snu REM trwała 10 minut krócej, co wpłynęło na obniżenie jakości ich snu oraz „bardziej bolesną” pobudkę dnia następnego. Pozdrawiam. Marta Kalinowska