Czy w ciąży można jeść łososia wędzonego na ciepło?

Witam, mam pytanie czy w ciąży można jeść łososia wędzonego na ciepło? Ostatnio koleżanka mi powiedziała, że nie można...a ja będąc w ciąży (16 tydzień) jadłam. Pozdrawiam Gosia

Dzień dobry Pani Gosiu,
nie można jeść ryb wędzonych na zimno, ryb surowych jak i mięsa surowego. Jeśli jadła Pani łososia wędzonego na ciepło to nie ma powodów do obaw. Oczywiście ze względu na wartości odżywcze lepiej jest ugotować łososia na parze, ale łosoś wędzony na ciepło jedzony sporadycznie nie zaszkodzi.

Pozdrawiam
Beata Krawczyńska-Kowalska