Czy można jeść wędzonego łososia w ciąży?

Dzień dobry, Czy w ciąży można jeść łososia wędzonego na zimno? Ostatnio zjadłam 1 plasterek i bardzo boje się, że zaszkodziłam dziecku. Jetem w 31 tygodniu.

Dzień dobry,
Proszę się nie martwić - 1 plasterek łososia na pewno nie zaszkodził dziecku. Faktycznie, w czasie ciąży należy uważać na jedzone ryby. Przede wszystkim unikać ryb długożyjących i drapieżnych jak np. tuńczyk czy makrela królewska. Przeciwwskazane są także tilapia, panga i ryba maślana. Ryby wędzone należy jeść w bardzo ograniczonej ilości. Nie są więc całkowicie zabronione. Najważniejsze aby jedzone ryby były różnorodne tzn. zamiennie ryby chude jak morszczuk, dorsz z rybami tłustymi jak właśnie łosoś.
Pozdrawiam,
Maja Czerwińska-Rogowska dietetyk kliniczny Gryfice