Ryba wędzona na kolację

Witam, chciałabym schudnąć ok. 7kg. Dzisiaj na kolację miałam ochotę na rybę wędzoną - makrelę. Czy ryba na kolacje jest dozwolona?? Zjadłam 1/3 średniej ryby wędzonej 1 jajko gotowane 3 listki sałaty kromka pieczywa wieloziarnistego i pół ogórka Proszę o odpowiedź, z góry dziękuje

Witam serdecznie,
Ryby wędzone są na pewno mniej wskazane podczas odchudzania niż ryby świeże. Wynika to z tego, iż firmy je produkujące, uprzednio wcześniej - przed wędzeniem maczają je w solankach - dzięki czemu ryby te są b. słone. Sól sama w sobie zatrzymuje wodę w organizmie, a tym samym opóźnia efekty odchudzania. Nie jest jednak powiedziane, aby ryb wędzonych unikać. Nie powinny jednak dominować w naszym jadłospisie odchudzającym. Zdecydowanie lepiej wybrać ryby chude tj. dorsza, pstrąga, solę.
Pozdrawiam:)

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,
ryba jest dozwolona na kolację, ale makrela nie jest najlepszym wyborem. Przy odchudzaniu wybieramy ryby chude np. wędzony dorsz. W podanej kolacji jest dużo białka i tłuszczu i mała liczba węglowodanów. Zamieniłabym makrelę na dorsza, 2 kromki chleba żytniego bez ziaren, sałatę oraz całego ogórka.