Kolacja po treningu i przed snem

Codziennie ćwiczę około godziny 18 przez godzinę, chodzę spać ok 22 w związku z czym od razu po ćwiczeniach jem kolację. Proszę o podpowiedź co powinna zawierać ta kolacja aby nie była za cięzka, możliwe będzie chudnięcie a przy tym zachowane będą zasady odnośnie jedzenia potreningowego. Proszę o jakieś przepisy, porady. Dziekuję

Witam,
Dieta po treningu powinna zawierać jak najwięcej składników odżywczych i mineralnych, aby organizm mógł się szybko zregenerować. Dla mięśni głównym źródłem energii jest glikogen. Odpowiednia podaż węglowodanów jest niezwykle ważna ze względu na utrzymanie właściwego poziomu glukozy we krwi podczas wysiłku i uzupełniania strat glikogenu po wysiłku fizycznym.
Kolejnym ważnym składnikiem diety jest białko, które także wspomaga budowę i regenerację mięśni po wysiłku fizycznym.
Zatem kolacja powinna być łatwo strawna, o małej zawartości tłuszczu, bogata w witaminy. Powinna zawierać odpowiednią ilość węglowodanów.
Ostatni posiłek powinien być jedzony 2-3 godziny przed snem, także jeżeli Pani zjada kolację o 19 założenie to będzie zrealizowane.
Przykładowe posiłki:

Sałatka grecka z grzanką
Sałata 30g (6 liści)
Oliwki 12g (10 sztuk)
Ser typu „Feta” 45g ( 3 plastry)
Papryka czerwona 100g ( ½ sztuki)
Pomidor 100g ( 1 mała sztuka)
Zioła (bazylia, oregano), pieprz
Grzanka :
Chleb żytni ze słonecznikiem 40g (1 kromka)
Oliwa z oliwek 5g (1 łyżeczka)
Czosnek 5g (1 ząbek)

Sałatka z makaronem
papryka czerwona 50g ( 1/3 sztuki)
kukurydza 15g (1 łyżka)
ser mozzarella 50g ( ½ klulki)
pomidor 50g ( ½ sztuki)
oliwa z oliwek 5g (1 łyżeczka)
jogurt naturalny 20g ( 1 łyżka)
makaron pełnoziarnisty 40g ( ½ szklanki surowego)

Pumpernikiel z pastą z sera twarogowego i wędzonej ryby
Pumpernikiel 40g (1 kromka)
Ser twarogowy chudy 50g ( 1 czubata łyżka)
Makrela wędzona 50g ( kawałek 6x4,5x1,5cm)
Otręby 3g ( 1 łyżeczka)
Mleko 30ml ( 2 łyżki)
Zielona pietruszka 10g (1 łyżka)

Mam nadzieję, że moja odpowiedź trochę rozwiała Pani wątpliwości. W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Małecka

Witam!
Po treningu najlepiej zjeść posiłek białkowy, aminokwasy odbudują włókna mięśniowe, dobra będzie ryba gotowana lub chude mięso gotowane