Ile razy w tygodniu można jeść filet z wędzonego łososia?

Witam, Ile razy w tygodniu można jeść filet z wędzonego łososia? Chodzi mi o porcje 100 gram. Przeczytałem ze na rynku wiele tych ryb pochodzi z hodowli i mogą zawierać szkodliwe substancje. Czy wszystkie wędzone i pakowane Łososie pochodzą z hodowli? Pozdrawiam

Dzień dobry,

niestety to prawda, w sprzedaży są głównie łososie hodowlane kiepskiej jakości. Łosoś bogaty w omega 3 to łosoś dziko żyjący i tak powinien byc opisany na etykiecie ( np. Alaska ), ponieważ cena jest dużo wyższa rzadki w obrocie. Dlatego lepiej po niego często nie sięgać.

pozdrawiam !

Dzień dobry, stugramowa porcja to bardzo duża podaż energii, odradzam jednorazowo taka ilość. Natomiast częstotliwość spożywania ryb wędzonych zależy tak naprawdę od "kondycji" wątroby , zalecam wykonanie lipidogramu, wówczas wrócimy do tematu ;)
Pozdrawiam

Witam,

proszę zwracać uwagę przede wszystkim na pochodzenie ryb, czy są hodowlane czy dziko żyjące.
Ogólnie spożywanie ryb dobrej jakości 2-3x w tygodniu jest zalecane.
Jeśli chodzi o łososia wędzonego, to raczej zaleca się spożywać go jedynie od czasu do czasu jako urozmaicenie diety a nie jej stały element.

Pozdrawiam,
www.nutricus.pl