Czy w podanej sytuacji należy wrócić do leków NLPZ?

Witam serdecznie Moja mama ma 64 lata i w tym roku miała niedokrwienny udar mózgu. Straciła ostrość widzenia a tak to jest sprawna fizycznie i intelektualnie. Wykryto też migotanie przedsionków. Leczy się też na nadciśnienie. Przyjmuje leki na nadciśnienie oraz wdrożono nowy lek XARELTO 20 jedna tabletka dziennie. Obecnie ciśnienie jest unormowane i mama ogólnie czuję się dobrze ale bardzo cierpi z powodu rwy kulszowej. Ból był jeszcze przed udarem ale wtedy zażywała leki z grypy przeciwzapalnej co pozwalało mamie funkcjonować. Pomagał jej np. Aulin. Brała też nieraz serie zastrzyków gdyż ta rwa kulszowa jest bólem który okresowo u niej nawraca. Obecnie lekarz zabronił zażywania mamie tych leków gdyż w połączniu z XARELTO 20 mogą wywołać udar krwotoczny. Z kolei Nasza Pani doktor w przygodni rodzinnej była zdziwiona tym faktem i uważa że można brać leki z grupy NLPZ. Nie wiemy kogo słuchać. Mama się wystraszyła odstawiła te leki przeciwbólowe i bieżę to co jest wskazane czyli tramal w kroplach gdyż ból bardzo jej doskwiera Trudno jej się poruszać , rano nie może wstać z łózka, boli ja w pachwinach. Kuleje. Po kroplach przechodzi ale nie na długo. Ostatnio zauważyła że nie ma zbytnio apetytu ma jakby mdłości nie wymiotuje ale czuje taki dyskomfort na żołądku myślimy ze to może od tych kropli. Bieżę 2xdziennie po 20 kropli. Czy mama może wrócić do laków NLPZ? Jeżeli nie to co może jej pomóc? Do kogo udać się o pomoc?

idąc za ulotką informacyjną leku: Należy zachować ostrożność podczas równoległego stosowania innych leków wpływających na proces hemostazy (np. NLPZ).
Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.