Czy w tak krótkim czasie mógł się zwiększyć wynik D-Dimerów?

Witam, może zacznę od poczatku. W kwietniu przeszłam Covid-19, dwa dni po izolacji wylądowałam w szpitalu z podejrzeniem zatorowosci płucnej. Po zrobieniu tomografi klatki piersiowej lekarze nie byli pewni czy w żyłach znajduję sie zator. Do bezpieczeństwa włączyli mi leczenie heparyna a później Xarelto. Również odstawiłam od razu tabletki antykoncepcyjne na ktorych byłam około 6 lat. Po wyjściu z szpitala udałam się do kardiologa ponieważ doszło mi nadciśnienie i tachykardia. Po zrobieniu Echo Serca lekarz powiedział ze serce mam zdrowe, a na płucach nic nie widzi. I ze mam dokończyć tabletki i przestać je brać. (Wizyta odbyła sie miesiąc po wyjściu z szpitala). Na rtg również nic nie wykryto. Zakończyłam leczenie 15 lipca. 22 lipca udałam sie na badania, D-Dimery wynosiły 0,35 a INR 0,8. Dziś tzn 26.07 ponownie zrobiłam badania D-Dimery 0,65 INR 0,9. Moje pytanie brzmi czy w tak krótkim czasie mogł sie zwiększyć wynik D-Dimerow i muszę wrócić do leczenia? Czy miala na to wpływ miesiączka ktora trwa 3 dzien, zaznaczę że pojawiają się minimalne skrzepy. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

D-dimery to badanie o wartości predykcyjnej ujemnej. Oznacza to, że wynik prawidłowy (<0,5) z dużym prawdopodobieństwem wyklucza zatorowość płucną, natomiast wartości wyższe wymagają pogłębienia diagnostyki (angio-TK).