Czy w ten sposób mogłam się zarazić HIV?

Witam jestem hipochondryczką i wczoraj otrzymalam przedmiot zamowiony ze strony na internecie ktora ma bardzo dobre opinie wszedzie i takze przedmiot zostal dobrze zabezpieczony i pytalam nawet czy zostal bezpiecznie w rekawiczkach zapakowany i zdezynfekowany moje pytanie jest takie bo odrazu po otwarciu wlozylam przedmiot do ust (lusterko laryngologiczne) nic nie widzialam zeby cos bylo nie tak na nim i bardzo sie boje ze moglam sie zarazic hiv Czy istnieje taka mozliwosc

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w opisanej przez Panią sytuacji nie ma możliwości zarażenia wirusem HIV. Do przeniesienia tego wirusa dochodzi najczęściej poprzez kontakt seksualny lub kontakt z krwią osoby zarażonej.

Skoro nie zauważyła Pani niczego niepokojącego na zamówionym przedmiocie, a dodatkowo – jak sama Pani wspomina – dopytała o kwestię pakowania oraz dezynfekcji, to nie ma możliwości zarażenia w ten sposób.

Hipochondria to zaburzenie, które można leczyć. Zachęcamy do kontaktu z psychologiem bądź psychoterapeutą, który z pewnością Pani pomoże.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdują się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zywotnosc-wirusa-hiv-na-przedmiotach, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzko-przeniesienia-hiv, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-zarazenia-hiv-przez-dotkniecie-plastra-z-krwia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.