Czy w wieku 19. lat mam szansę jeszcze urosnąć?

Witam mam 19lat w czerwcu.Mam pytanie.Mierzę 180cm wzrostu.Mój tata 163cm a moja mama 170cm.Od strony mojej mamy są wysocy a od taty na odwrót.Czy w tym wieku mam szanse jeszcze urosnac do tych 182-185cm?Zaczołem rosnąc dosyć pózno chyba jakoś w 2-3gimnazjum.A jezeli tak co moge zrobic by urosnac?to dla mnie bardzo wazne prosze o porade i pomoc.Pozdrawiam

Witam,
Na podstawie różnych badań można stwierdzić, że chłopcy rosną średnio do 20-21 roku życia, zależy to jednak od wielu czynników osobniczych. Z tego wynika, że możesz jeszcze urosnąć około 2-3 cm. Niestety, żeby urosnąć więcej, nie ma żadnych sposobów.
Pozdrawiam
Natalia Ciesielczuk