Czy warto się zaszyć?

Witam, Mam 30 lat i jestem mężczyzną. Mieszkam za granicą i pracuję na nocną zmianę. Wiem, że jestem alkoholikiem, gdyż wypijam ogromne ilości wódki (nawet 0,7 wódki po pracy kilka razy w tygodniu) do tego mam problemy z wątrobą. Musze to zakończyć, lecz bez terapii. Chce to zrobić sam, bo wiem, że mnie na to stać (już dwa lata nie palę papierosów). Czy mogę się zaszyć i na czym to polega? Proszę o poradę. Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

Witam serdecznie,
Tzw. wszywki polegają na umieszczeniu w mięśniach pośladka środka, który po spożyciu alkoholu wywołuje przykre, a czasem groźne dla zdrowia interakcje. Występują wówczas objawy, takie jak: nudności, wymioty, tachykardia (uczucie kołatania serca), niedociśnienie, zawroty głowy, nagłe zaczerwienienie twarzy z uczuciem gorąca. Objawy nietolerancji alkoholu mogą wystąpić także po zastosowaniu płynów zawierających alkohol (np. płyny do płukania jamy ustnej, sosy, ocet, syropy przeciwkaszlowe, środki rozgrzewające, płyny po goleniu i inne kosmetyki zawierające alkohol).
Skuteczność tej metody jest dyskusyjna. Wszywkę nierzadko można zapić bez negatywnych konsekwencji.
Ten sam środek jest dostępny w postaci tabletek - ta postać leku ma udowodnione działanie.
Proszę jednak pamiętać, że jest to środek dostępny wyłącznie na receptę, nie może być stosowany np. u osób z chorobami układu krążenia, wymaga ostrożności w przypadku uszkodzenia wątroby i padaczki.
Decyzja o zażywaniu wymaga świadomej zgody pacjenta i powinna być poprzedzona dokładnym wywiadem i badaniem lekarskim.

Życzę powodzenia i wytrwałości

Niestety bez terapii nie da się. Żadne wszywki nie pomogą, szczególnie przy problemach z wątrobą? Chcesz jeszcze trochę pożyć? To potraktuj moje słowa bardzo, bardzo poważnie.