Czy warto wydawać pieniądze na wczasy odchudzające?

Czy warto wydawać pieniądze na wczasy odchudzające? Na co zwrócić uwagę, wybierając taką ofertę, i jak nie dać się nabrać na dietetyczne wczasy cud?
ponad rok temu

Wszystko zależy od naszego podejścia do takich wczasów. Jeśli potraktujemy je jako wstęp do rozpoczęcia diety i początek zmagań z nadwagą, to jest to dobry pomysł. Natomiast jeśli po takim 7- lub 14-dniowym turnusie oczekujemy ,,cudów’’ i spektakularnej utraty nagromadzonych przez lata kilogramów, to czeka nas wielkie rozczarowanie i utrata wiary w sens podejmowania jakichkolowiek prób odchudzania. Wybierając wczasy odchudzające, warto polegać na opinii osób, które już korzystały z takiej oferty. Jeśli nie mamy takiej możliwości, poprośmy organizatora o szczegółowy program turnusu oraz informacje o kadrze. Odchudzanie powinno odbywać się pod kontrolą wykwalifikowanych specjalistów: lekarza, dietetyka oraz psychoga. Powinniśmy mieć możliwość skorzystania zarówno z terapii grupowej, jak i indywidualnej. Wczasy powinny być również połączone z aktywnością fizyczną, nauką racjonalnego odżywiania i ,,zdrowego’’ gotowania. Odchudzanie w grupie jest bardzo mobilizujące i dopingujące, dlatego łatwiej będzie nam rozpocząć dietę i w niej wytrwać. Potraktujmy to jako dobry początek zmagań z nadwagą, a  gdy wrócimy już z wczasów, wprowadzajmy w życie to, czego się tam nauczyliśmy. Warto również zwrócić uwagę na miejsce, w którym odbywają się wczasy. Piękne górskie lub nadmorskie krajobrazy sprawią, że aktywny wypoczynek będzie przyjemniejszy :)