Czy wcześniejsze wystąpienie okresu jest powodem do obaw i do wizyty u ginekologa?

Witam, mam 26 lat i od mniej więcej 6 lat biorę regularnie ciągle te same tabletki antykoncepcyjne. Trzy cykle wcześniej nie robiłam przerwy pomiędzy opakowaniami, następnie zrobiłam przerwę i obecnie kończę kolejne opakowanie. Wczoraj (5 dni przed spodziewanym okresem, czyli w 19. dniu przyjmowania tabletek) pojawiło się u mnie plamienie. Dziś mam takie plamienia, jak w pierwszym dniu okresu. Wypowiedzi lekarzy o podobnych objawach wskazują, że taka sytuacja może mieć miejsce i niekoniecznie musi być powodem do niepokoju. Wizytę u ginekologa mam za 1,5 miesiąca i w związku z tym mam pytanie - czy powinnam udać się mimo wszystko do ginekologa szybciej czy w przypadku takich objawów 1,5 miesiąca czasu nie robi większej różnicy?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli przyjmowała Pani tabletki regularnie, nie wystąpiły wymioty lub biegunka i nie stosowała Pani w tym czasie innych leków, to najprawdopodbniej nie ma powodu do niepokoju i może Pani spokojnie poczekać do wizyty za 1,5 miesiąca.