Czy wdarła się jakąś infekcja?

Dzień dobry jeslo kilka lat wstecz ok.3-4 lat utkna mi tampon i wyciagnelam go po tygodniu(sluz nie pachnie ladnie od tamtej pory) jest możliwość bycia niepłodnym i czy duza infekcja się wdarla?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przede wszystkim wymagana jest diagnostyka ginekologiczna – sugeruję jak najszybciej zwrócić się z tym problemem do specjalisty.

Niewyjęty na czas tampon faktycznie może prowadzić do przykrych konsekwencji – krew menstruacyjna stanowi doskonałą pożywkę dla rozwoju bakterii, dodatkowo sprzyja im wilgotne środowisko kobiecych dróg rodnych. Z pewnością nie wyciągnięcie tamponu przez tydzień może skutkować infekcją bakteryjną.

Czy jest to przyczyną niepłodności – nie sposób ocenić, tak samo nie da się ustalić rozmiaru szkód poczynionych przez infekcję przez okres kilku lat. Natomiast to, że śluz nieładnie pachnie zdecydowanie jest sygnałem, że infekcja nie zniknęła i w związku z tym należy niezwłocznie podjąć kroki mające na celu wyleczenie jej. Proszę zapoznać się z tym artykułem, dowie się Pani więcej na temat waginozy bakteryjnej: https://portal.abczdrowie.pl/bakteryjne-zapalenie-pochwy-przyczyny-objawy-leczenie.

Upławy z pochwy – gdyż tak mówimy o wydzielinie z pochwy noszącej znamiona patologicznej (gdy zmienia zabarwienie, jest jej dużo lub właśnie nieładnie pachnie) zawsze są symptomem stanu chorobowego i nie należy ich bagatelizować. W przypadku infekcji o podłożu bakteryjnym przed wizytą u lekarza można posiłkować się preparatami dostępnymi bez recepty do leczenia infekcji oraz probiotykami ginekologicznymi mającymi na celu przywrócenie właściwego pH pochwy. Zachęcam do lektury tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/nieprzyjemny-zapach-z-pochwy-co-robic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.