Czy wieloletnie przyjmowanie leków psychotropowych może wywołwać trwałe zmiany w funkcjonowaniu organizmu?

Wieloletnie stosowanie leków psychotropowych typu "seronil" może wywołać jakieś trwałe zmiany w funkcjonowaniu organizmu, psychiki, postrzegania, emocjonalności? Od dość długiego czasu czuje brak motywacji do rzeczy, które wcześniej przynosiły mi satysfakcję. Łatwo popadam w rozdrażnienie, smutek, lęki w kontaktach z ludźmi, brak zaufania, wrażenie że jestem w centrum uwagi, odczuwam pustkę szczególnie w godzinach rannych i wczesno- popołudniowych. Lepiej się czuje gdy dzień dobiega końca.

Witam,

Nie napisał Pan czy stosował Pan lek seronil przez wiele lat, czy też lek został już odstawiony. Wszystkie objway, które Pan opisuje mogą odpowiadać zespołowi depresyjnemu. Warto zgłosić się do psychiatry prowadzącego i omówić pogorszenie Pana samopoczucia. Lekarz albo zwiększydawkę leku albo też zmieni Seronil na inny lek przeciwdepresyjny. Seronil może powodować pobudzenie psycho-ruchowe i rozdrażnienie. Jednak pusta i smutek w godzinach przedpołudniowych to raczej objawy nawrotu depresji, a nie objawy uboczne stosowania seronilu .

Pozdrawiam!