Czy witamina B12 w zastrzykach jest w stanie zwiększyć aktywność fizyczną lub umysłową?

Czy witamina b12 w zastrzykach przyjmowana choćby raz w miesiącu jest w stanie zwiększyć aktywność fizyczną czy raczej umysłową.pracuje w godzinach nocnych umysłowo-fizycznie,problem polega na tym że od lat młodych mój organizm non stop czuje potrzebę snu,w dni wolne potrafię przespać nawet do 18godz.na dobę,niestety nie ma to się ni jak do zmęczenia fizycznego gdyż czasem wysiłek mnie pobudzi ale tylko na chwilę.nie piję kawy ani żadnych energetyków bo nic nie dają.

Witamina b12 jako rozpuszczalna w wodzie musi być przyjmowana codziennie, gdyż organizm nie ma zdolności do jej magazynowania. Witamina ta nie ma działania pobudzającego sama w sobie, więc podawanie jej ilości powyżej zalecanego poziomu jest bezcelowe. Składnikiem jaki podaje się osobom pracującym w nocy celem regulacji rytmu snu i odczuwania zmęczenia jest melatonina. Sugerowałabym kupić preparat w aptece i sprawdzić czy poprawia on Pana sytuację.