Skutki uboczne picia witaminy B12

Dziendobry ja mam takie pytanie czy pijąc witaminę b12 z ampulek bo się boje zastrzyków czy będę miał jakieś skutki uboczne ??? Chórze na siłownie i cwicze czy tak mogę dalej robić i czy do tego pije testosteron co mi grozi a co nie ??? W jakim czasie to działa i jakie efekty SA po tym

Witamina B12 jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale pomimo faktu iż jest rozpuszczalna w wodzie istnieje ryzyko jej przedawkowania. Hiperwitaminoza w tym przypadku może objawiać się krwotokami, dusznościami lub wysypką. Jeżeli spożywa Pan mięso w normalnych ilościach prawdopodobieństwo wystąpienia niedoboru tej witaminy (nawet przy dłużym wysiłku fizycznym) jest minimalne. Zatem dostarczając jakiekolwiek ilości w formie suplementu stanowi dla Pana pewne zagrożenie. O testosteronie nie będę się wypowiadać, gdyż jestem absolutnym przeciwnikiem tego typu ingerowania w gospodarkę hormonalną organizmu.