Czy wymienione powikłania mają związek z źle przeprowadzonym zabiegiem usunięcia zęba?

Witam. Tydzień temu miałam wyrwany górny 8. ząb. Przez 3 dni byłam cała opuchnięta. Gdy opuchlizna zaczęła schodzić, pojawiła się mocna infekcja gardła i zatok. Byłam u lekarza rodzinnego i przepisał mi antybiotyki Dalacin (który nie działał), a następnie Xorimax 500. Czy wymienione powikłania mają związek z źle przeprowadzonym zabiegiem usunięcia zęba czy po prostu sam zabieg, nawet dobrze przeprowadzony, mógł przynieść takie powikłania? Dziąsło zostało zszyte, ale niepokoi mnie szew pomiędzy dziąsłem, a policzkiem (czy mogła zostać otwarta zatoka przy usunięciu zęba?) Poniżej zamieszczam zdjęcie szwu https://zapodaj.net/3a92052982b1f.jpg.html

Wskazane wykonanie RTG po zabiegu.Ww objawy mogą wystąpić po rutynowym zabiegu usunięcia ósemki.Proszę postępować zgodnie z zaleceniami i pamiętać o wizycie kontrolnej.