Czy wynik testu byłby wiarygodny?

Witam, zastanawiam się czy mogę być w ciązy. Mianowicie miałam miesiączkę w terminie bardzo obfitą co u mnie jest normą. 3 dnia krwawienie się zmniejszyło a 4 znowu było intensywne do 8 dnia ( okres trwa u mnie 6-7) dni. Teraz jest już po ale nie mam śluzu owulacyjnego. Tzn wczoraj jabybył lekki ale w kolorze różowym. Z partnerem uprawialiśmy sex w pierwszym dniu ostatniej miesiączki, ale partner twierdzi ze do ejakulacji doszło poza mną. Czy gdybym zrobiła test ciążowy to jego wynik byłby prawidłowy? tzn czy byłby w stanie wskazac ewentualną ciąze? czy jeszcze poczekac. Dodam, iż mam wodniaka na jajowodzie i nadżerkę

Redakcja abcZdrowie

Witam,

śluz podbarwiony krwią podczas owulacji jest możliwy i nie jest powodem do niepokoju, nie oznacza także ciąży.

Natomiast co do wyniku testu ciążowego, to trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie, ponieważ nie wspomina Pani, ile czasu upłynęło od zbliżenia. Testy ciążowe mają różny stopień czułości, warto na to zwrócić uwagę, W przypadku niektórych producenci deklarują, że wykrywa beta hCG w moczu już po 7 dniach od zbliżenia. Warto jednak poczekać z testem do około 10-14 dni od stosunku. Więcej na temat testów ciążowych w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje.

Wcześniej z kolei można wykonać test laboratoryjny z krwi na obecność gonadotropiny kosmówkowej, do czego Panią zachęcam w razie wątpliwości. Ani nadżerka, ani wodniak jajnika nie zafałszowują wyniku testu ciążowego. O tym, co może wpływać na wynik testu przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-miec-wplyw-na-wynik-testu-ciazowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.