Czy wynik tk świadczy o zaawansowanej miażdżycy?

Witam mam pytanie odnośnie mojej mamy. A mianowicie zaczęła mieć zaburzenia świadomości tzn. Slyszala jakies glosy itd a przy tym miała bardzo silny, nietypowy ból głowy. Zsmiast do lekarza pierwszego kontaktu poszła od razu do psychiatry za moją namową. Pani psychiatra powiedziala ze schizofrenia w tak poznym wieku jest rzadka i to moze byc miażdżyca. Pani doktor przepisala psychotropy. Ale te głosy dalej sie pojawiały. Ból głowy sie nasilal wiec zdecydowalismy sie na tomograf głowy. Generalnie obraz w granicach normy natomiast byl jeden zapis "uwapnione blaszki miazdzycowe w ścianach tt szyjnych wewn." Za pare dni mama z wynikiem idzie do internisty ale za nic nie chce zebym ja weszla do lekarza z nia. A boje sie ze nie przekaże nam informacji albo co gorsza nie przedstawi prawdziwych objawów lekarzowi ( po tych lekach od psychiatry jest otepiala) wiec chcialam zapytać 1. Czy wynik tk mowi o zaawansowanej miażdżycy? 2. Czy te omamy moga byc wynikiem miazdzycy? 3 jezeli tak czy jest to proces odwracalny . Dodam, ze mama ma zawsze niskie cisnienie tj. 100/60. Wynik cholesterolu we krwi 282.

MRI opis jak wyżej , do interpretacji klinicznej, po obejrzeniu CD i konsultacji.
Można porozmawiać z Lekarzem przed i po wizycie mamy.
Pełna konsultacja neurologiczna i psychiatryczna!! badanie, wyniki, kompleksowa ocena stanu zdrowia, nastroju, trybu życia
Pozdrawiam i zapraszam