Czy wysięk w stopie powoduje ten ból?

Czy wysięk w stawie skokowym może powodować stały promieniujący, mrowiacy ból u dołu stopy, głównie po stronie wewnętrznej? Ćwiczyłem w piwnicy kiedyś większe ciężary, może to od tego? Do jakiego lekarza iść? Mam badanie rezonansu magnetycznego, i tylko to może być przyczyną bólu, bo wszystko inne w porządku. Ból utrzymuje się około 7-8lat. Przy wysiłku nasila się bardziej. Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Przeprowadzane badanie obrazowe prawdopodobnie wskazało na wystąpienie wysięku w obrębie stawu skokowego. Jest to przypadłość, która mogłaby być spowodowana przeciążeniem stawu poprzez częste ćwiczenia i podnoszenie ciężarów. Jednocześnie może to być związane ze stanem zapalnym toczącym się w stawie i obecnością płynu. Możliwe, że taki stan ma podłoże autoimmunologiczne i należałoby wykonać badania pod kątem chorób reumatologicznych.

Schorzenie takie może mieć bezpośredni wpływ na ból o różnym natężeniu oraz dyskomfort podczas wykonywania ruchów całego obszaru stopy.

Zalecamy Panu konsultację u lekarza ortopedy lub reumatologa. Specjalista po analizie dotychczasowych badań zdecyduje o dalszym postępowaniu i leczeniu.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Odpowiedź na podobne pytanie można przeczytać pod poniższym linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-przyczyna-wysieku-w-stawie-skokowym

Natomiast podobna tematyka została przedstawiona w poniższych linkach:

https://portal.abczdrowie.pl/staw-skokowy-budowa-urazy

https://portal.abczdrowie.pl/bol-stop-jakie-schorzenia-sygnalizuje

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.