Czy wysięk w stopie powoduje ten ból?
Czy wysięk w stawie skokowym może powodować stały promieniujący, mrowiacy ból u dołu stopy, głównie po stronie wewnętrznej? Ćwiczyłem w piwnicy kiedyś większe ciężary, może to od tego? Do jakiego lekarza iść? Mam badanie rezonansu magnetycznego, i tylko to może być przyczyną bólu, bo wszystko inne w porządku. Ból utrzymuje się około 7-8lat. Przy wysiłku nasila się bardziej. Dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Szanowny Panie,
Przeprowadzane badanie obrazowe prawdopodobnie wskazało na wystąpienie wysięku w obrębie stawu skokowego. Jest to przypadłość, która mogłaby być spowodowana przeciążeniem stawu poprzez częste ćwiczenia i podnoszenie ciężarów. Jednocześnie może to być związane ze stanem zapalnym toczącym się w stawie i obecnością płynu. Możliwe, że taki stan ma podłoże autoimmunologiczne i należałoby wykonać badania pod kątem chorób reumatologicznych.
Schorzenie takie może mieć bezpośredni wpływ na ból o różnym natężeniu oraz dyskomfort podczas wykonywania ruchów całego obszaru stopy.
Zalecamy Panu konsultację u lekarza ortopedy lub reumatologa. Specjalista po analizie dotychczasowych badań zdecyduje o dalszym postępowaniu i leczeniu.
Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!
Odpowiedź na podobne pytanie można przeczytać pod poniższym linkiem:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-przyczyna-wysieku-w-stawie-skokowym
Natomiast podobna tematyka została przedstawiona w poniższych linkach:
https://portal.abczdrowie.pl/staw-skokowy-budowa-urazy
https://portal.abczdrowie.pl/bol-stop-jakie-schorzenia-sygnalizuje