Czy wzrost wagi i wyrastanie włosów może mieć podłoże hormonalne?

Witam, mam 21lat i spory problem od 2 lat zauważyłam zmianę w swoim ciele. Ważyłam około 56 kg i waga przez te 2 lata wskoczyła na 67/70 kg, zaczęły mi rosnąć Włosy w nietypowych miejscach u kobiety. Czy wzrost wagi i wyrastanie włosów,może mieć podłoże hormonalne ? Lekarz ginekolog zalecił mi branie tebl. Antykoncepcyjnych w celu unormowania hormonów,ale boje sie ich przyjmować ponieważ waga może wzrastać. I nie zlecił mi żadnych badań.

Witam serdecznie,

radzę zmienić ginekologa - bardzo niepoważne podejście do sprawy. Jak można przypisać tabletki antykoncepcyjne w celu unormowania hormonów bez wykonania jakichkolwiek badań....
Przyczyną nadmiernego owłosienia może być hirsutyzm, wskazujący m.in. na nadmiar męskich hormonów. To zaburzenie hormonalne, które trzeba leczyć. Może być również związane ze wzrostem wagi. Należy udać się do innego lekarza ginekologa a jeszcze lepiej ginekologa-endokrynologa, który zleci Pani odpowiednie badania. Proszę także sprawdzić stan hormonów tarczycy aby wyeliminować niedoczynność.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk