Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy z osobą chorą na depresję powinno się o tej chorobie rozmawiać?

Dzień dobry. Pytanie moje to czy z osobą chorą na depresję powinno się o tej chorobie rozmawiać. Ona chodzi do psychologa bierze leki zależy mi na Niej bardzo i nie wiem jak mam pomóc jestem bardzo cierpliwy i wiem że ma lepsze i gorsze dni. Najgorsze jest to że tylko z Nią pisze lub rozmawiam przez telefon. Czasem nie wiem sam co mam robić gdy płacze do słuchawki.
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Łuszczyca a depresja

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psycholog Monika Kotlarz-Koza wyjaśnia związek miedzy łuszczycą a depresją.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
W celu poprawienia efektów trwającej terapii warto skontaktować się z osoba prowadzącą terapię, która udzieli wskazówek co do prawidłowego postępowania w danym przypadku.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Dzień dobry.

Nie ma żadnych powodów, by, skoro Pana znajoma chodzi do psychologa i leczy się na depresję, nie rozmawiać z nią o tym. To bardzo dobrze, że jest Pan cierpliwy, wspierający i wyrozumiały dla jej stanu, warto jednak mieć na uwadze, że w tego rodzaju sytuacjach bardzo łatwo "przedobrzyć" i nadmiernie "zjednoczyć" się z cierpieniem chorego.
Sugerowałbym Panu konsultację psychologiczną, podczas której mógłby Pan poszukać sposobów na utrzymanie własnej kondycji psychicznej w dobrym stanie.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy