Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy z tego powodu moja dziewczyna nie może zajść w ciążę?

Witam. Zrobiłem posiew nasienia, w wynikach wyszła obecnośc trzech bakterii: Klebsiella oxytoca (wzrost: bardzo liczny ) Enterococcus faecalis (wzrost: bardzo liczny ) Coagulase-negative Staphylococcus (wzrost liczny ) czy mogą być powodem tego, że moja dziewczyna nie może zajść w ciąże?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT około miesiąca temu

Dzieci palących matek

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

generalnie infekcja bakteryjna, czyli bakteriospermia, nie powinna być bezpośrednią przyczyną problemów z zapłodnieniem, niemniej nieleczone infekcje bakteryjne mogą upośledzać, to jest obniżać, jakość spermy. To z czasem może skutkować mniejszym procentem zdolnych do zapłodnienia plemników w nasieniu. Zwłaszcza bakterie kałowe, czyli E.coli, są zdolne do upośledzania morfologii plemników, powodując problemy z zapłodnieniem.

Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-nasienia-kiedy-warto-je-zrobic-i-jak-interpretowac-jego-wynik.

Natomiast z uwagi na fakt, iż w Pańskim nasieniu odnaleziono patogenne bakterie warto, by również partnerka porozmawiała z ginekologiem i wykonała posiew z pochwy, żeby wykluczyć infekcję intymną. Stany zapalne pochwy czy szyjki macicy również mogą wpływać negatywnie na możliwości rozrodcze kobiety.

Jeżeli oboje Państwo cierpicie z powodu bakteryjnego stanu zapalnego, przed kolejnym zbliżeniem konieczne jest wyleczenie infekcji. Warto pamiętać, że może Pan zarazić partnerkę infekcją, a ta z kolei może być groźna zwłaszcza w ciąży.

Zachęcam do lektury także tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/plodnosc-mezczyzny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy