Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Dzień dobry,
Oczywiście, że nie mogą doprowadzić do zaniku mózgu. W zaburzeniach tych zakłócona jest biochemia mózgu a dokładnie neuroprzekaźnictwo neurotransmiterów jak np. serotonina, domapina, noradrenalina, ale nie ma to nic wspólnego z zanikiem struktur mózgowych. Wyrównanie poziomu neuroprzekaźnictwa jest możliwe dzięki lekom od psychiatry oraz psychoterapii wpływającej w dłuższym okresie czasu na funkcjonowanie mózgu. Mam nadzieję, że rozwiałam Pana wszelkie wątpliwości oraz obawy.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/

0

Witam! Nigdy nie spotkałem się z takim zjawiskiem. Zanikać mogą "narządy nieużywane", a lęk jest jednak formą używania mózgu. Przyczyny atrofii są różnorakie, ale lęk może co najwyżej wpłynąć na zanik mięśni - ze strachu staramy się ich nie używać, co może doprowadzić do ich osłabienia i zmniejszenia ich masy. Pozdrawiam W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty