Czy zaparcia powiązane są z niedoczynnością tarczycy?

Witam, mam niedoczynność tarczycy, leczę się od ponad 2 lat. Wyniki spox. Tyłam, ale od jakiegoś czasu waga sie zatrzymała. Próbuję, ale nie moge schudnąć, mam skłonności do zaparć. Próbowałam wielu sposobów, ale naprawdę nie działają. Czy po prostu tak musi być ( przez tarczycę) i czy mam się z tym pogodzić? Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jednym z objawów niedoczynności tarczycy rzeczywiście są zaparcia. Skoro jednak prawidłowo kontroluje Pani schorzenie a wyniki są prawidłowe to zaparcia najprawdopodobniej nie są skutkiem niedoczynności tarczycy. Przede wszystkim sugerowałabym zatem, by zanalizowała Pani dokładnie swoją dietę - to nieprawidłowa dieta jest bowiem najczęstszą przyczyną zaparć.