Czy zbyt mała waga zaburza okres?

Przez około 8 miesięcy stosowałam restrykcyjne diety przez zaburzenia odżywiania. Od kilku miesięcy jem normalnie - przez ten czas wróciła jedna miesiączka, ale kolejna spóźnia mi się już około 30 dni. Ważę teraz około 48 kg na 163 cm wzrostu. Czy taki nieregularny cykl jest normalnym skutkiem anoreksji?

Przyczyn nieregularnych menstruacji może być wiele, jedną z nich są zaburzenia odżywiania. Proponuję dietę ze zwiększoną podażą kalorii, szczególną uwagę proszę zwrócić na spożycie tłuszczów (zarówno roślinnych, jak i zwierzęcych)- prawidłowe stężenie lipidów jest niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania narządów endokrynnych.