Ilość kalorii w czasie diety a wysiłek fizyczny

Witam!Mam 16 lat,170cm wzrostu i ważę ok.61,5kg,przez okres wakacji zrobiłam sobie dietę 1000 kal wiadomo,że czasem było te 1100,może i 1200,ale starałam się racjonalnie wybierać posiłki , do tego ćwiczyłam codziennie oprócz niedziel po 40 minut ,teraz oglądałam różne filmiki i tam jest, że przy ćwiczeniu powinno się jeść 1800 kal . Nie wiem co zrobić?Co będzie dla mnie dobre?Jem 5 posiłków dziennie co 3 godz. zaczynając od 9 rano.Piję tylko wodę w dzień ,a na śniadanie mleko lub kakao.

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
1000 kcal to zdecydowanie za mało dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto zwiększając aktywność fizyczną, rzeczywiście konieczne jest też zwiększenie podaży energii, z uwagi na większe jej wydatkowanie. Zalecałabym więc stopniowo zwiększać podaż kalorii, oczywiście ze zdrowych produktów.

Witaj,
Zwiększ ilość kalorii do 1500, a po 1 tygodniu do 1800 kcal.
Ponadto pamiętaj żeby z diety całkowicie nie wyeliminować tłuszczu, bo organizm ten zgromadzony zatrzyma, oraz wstąpi zaburzenia miesiączkowania. Codzienne staraj się spożyć około 2 łyżek oliwy z oliwek lub garść słonecznika lub orzechów włoskich. Zawierają zdrowe tłuszcze.
Pij zieloną herbatę - zwalcza wolne rodniki powstałe w trakcie intensywnych ćwiczeń. Pamiętaj także ze 1 śniadanie należy zjeść w ciągu 30 min. od wstania z łóżka. Pozdrawiam, Aneta Kościołek