Zwiększona ilość spożytych kalorii a przytycie

Witam, czy przytyje po jednej imprezie? Mam niedowage, moje dzienne zapotrzebowanie to ok. 1800 kcal , a wczoraj pochłonełam okolo 3500 kcal. Jaki to bd mialo wplyw na moj organizm ?

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Jednorazowo nie odczuje Pani wpływu poza możliwymi, przejściowymi problemami gastrycznymi, uczuciem pełności, czy wzdęciami. Aby przytyć (zwiększyć faktyczną masę ciała) w 1 dzień jeden kg musiałaby Pani zjeść 7000kcal.

Witam, jednorazowy taki 'wyskok" nie powinien odbić się negatywnie na masie ciała, ale proszę o większą rozwagę i unikanie takich sytuacji :) Zastanawia mnie kto obliczył Pani zapotrzebowanie energetyczne na poziomie 1800 kcal, to nie za wiele, zwłaszcza, że pisze Pani o niedowadze.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl