Treningi pływania a odpowiednia ilość kalorii w diecie

Mam 13 lat, 159 cm wzrostu i ważę 41 kg. Przed wakacjami zawodowo trenowałam pływanie (8,5 godzin tygodniowo), ale przez całe wakacje nie trenowałam. A teraz trenuje 3 godz. tygodniowo i mam 4 godz. wf tygodniowo. Moje pytanie to ile powinnam jeść kalorii dziennie żeby nie przytyć .

Witaj,
Przede wszystkim powinnas prawidłowo się odżywiać, aby nie było niedoborów pokarmowych, zaburzeń hormonalnch oraz zaburzeń w dojrzewaniu. Zapoznaj się z tm artykułem portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania i wprowadź zalecenia w życie. Pamiętaj aby spożywać regularnie posiłki co 3-4 godziny. Kaloryczność Twojej diety powinna wnosić około 2200-2300 kcal. na dobę. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek