Ilość kalorii dziennie a odchudzanie

witam, ile kcal mam spozywac dziennie by schudnac w ciagu miesiaca 6kg? Wzrost:175cm Waga:65kg Wiek:22lata Dotychczas od tygodnia staram sie jesc 1700kcal, ale to chyba za duzo.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
wszystko zależy od Twojej aktywności fizycznej. Jeśli jest ona na umiarkowanym poziomie, proponowałbym obniżyć kaloryczność diety początkowo do ok. 1500 kcal (jeśli jesteś kobietą ;)) Jednakże warto dołożyć do tego wspomnianą aktywność fizyczną (ćwiczenia gimnastyczne w domu, spacer, szybszy marsz, bieganie, jazda na rowerze, rolkach, pływanie). Pamiętaj, że równie ważne jest spożywanie ok. 4-5 posiłków dziennie o regularnych porach, gdzie ostatni posiłek powinien być zjedzony ok. 3h przed snem. Do tego dołącz pełnoziarniste produkty zbożowe, warzywa i owoce (źródło błonnika). Produkty przygotowuj bez dodatku tłuszczu (chyba, że do sałatek). Nie spożywaj słodyczy, nie dosładzaj napojów. Wtedy jest szansa na zgubienie 4-6 kg w ciągu miesiąca. Osobną kwestią jest też to, że Twoja masa ciała w stosunku do wzrostu jest jak najbardziej w normie! :) I z "dietetycznego" punktu widzenia nie ma żadnych wskazań do odchudzania :)