Dieta 1000 kalorii na odchudzanie

Witam.Jestem Natalia.Mam pewien problem.Mianowicie ważę ok 60 kg przy wzroście 150 cm.Ja jedynie ćwicze na wf w szkolę.Mam 13 lat,a w wieku 11 lat warzyłam 45 kg nic nie schudłam a nawet przytyłam.Chciałabym się dowiedzieć, ile powinnam schudnąć i czy diety typu 1000 kcal można zastosować w moim przypadku.

Witam serdecznie,
zalecałbym na początek utratę ok. 5-7 kg.
Diety 1000 kcal są zdecydowanie niezalecane. Są one niedoborowe w wiele ważnych składników odżywczych ( m.in witamin i składników mineralnych). Dodatkowo bardzo często powodują efekt jojo.
Przede wszystkim powinnaś zwiększyć aktywność fizyczną. Same zajęcia wfu to trochę mało. Wystarczy abyś dorzuciła na początek jakieś spacery, szybsze marsze. Później możesz dołożyć jazdę na rowerze, na rolkach, bieganie, basen, gimnastykę w domu.
Jeśli chodzi o odżywianie - ogranicz spożycie słodyczy, fastfoodów, potraw smażonych na tłuszczu, soków dosładzanych, napojów gazowanych, a zwiększ spożycie warzyw i owoców. Pamiętaj również aby jeść regularnie, o stałych porach. Ostatni posiłek ok. 3h przed snem