Dieta 1000 kalorii

Czy dieta 1000 kalorii jest realna, żeby utrzymywać ją długi czas?
ponad rok temu

Witam.
Najważniejsze w tej diecie jest to, aby obniżyć wartość energetyczną spożywanych przez cały dzień posiłków do 1000 kalorii. Dieta 1000 kcal jest zdecydowanie nieodpowiednią dietą dla osoby w młodym wieku. Niskokaloryczna dieta odchudzająca (np. dieta 1000 kcal) może przez krótki czas służyć odchudzaniu ,jednak zaraz po wyjściu z nadwagi lub otyłości należy dietę stopniowo rozszerzyć. Zbyt długo stosowana dieta niskoenergetyczna może bowiem doprowadzić do niedoborów białka, witamin i minerałów, a przez to do pogorszenia samopoczucia i zdrowia. Stopniowe rozszerzanie diety (tzw. wychodzenie z diety) jest również jedynym sposobem na zapobiegnięciu efektowi jo-jo.
Pozdrawiam Monika Konieczna

Mgr Monika Konieczna

Witam serdecznie,.. Dieta redukcyjna nie jest wskazana dla naszego zdrowia, powinniśmy jeść wszystko, ale w odpowiednich proporcjach. Minimum dla nas to 1200kcal, wówczas nie bedziemy obniżać naszego metabolizmu. Jest to 4 - 5 posiłków w ciągu dnia. Pozdrawiam