Czy zęby należy myć przed czy po śniadaniu?

Witam mam takie pytanie czy zeby należy myć rano po śniadaniu czy przed i mam jeszcze takie pytanie jak często w ogóle należy myć zęby żeby mieć zdrowe ładne zęby na lata pozdrawiam

Najczęściej zaleca się myć zęby dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Niektórzy zalecają trzykrotne mycie zębów. Brakuje jednak badań porównawczych, które rozstrzygnęłyby, kto ma rację.Zębów nie powinno się myć więcej niż pięć razy dziennie, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia szkliwa i podrażnienia dziąseł.Zębów nie powinno się myć zaraz po posiłku, szczególnie kwaśnym (owoce cytrusowe, soki, wino), ponieważ zostaje obniżone pH jamy ustnej. Przy niskim pH jamy ustnej szkliwo staje się miękkie, a tym samym bardziej narażone jest na uszkodzenia. Z tego powodu trzeba poczekać co najmniej pół godziny, by podniosło się pH jamy ustnej.