Czy zmiana diety wpłynie na wagę?

Witam,błagam o pomoc... Do niedawna jadłam tylko jeden/dwa posiłki dziennie. Ich wartości kaloryczna to max 500 kcal. Teraz, postanowiłam wprowadzić małą rewolucję i zaczęłam jeść dodatkowe dwa posiłki. Ich łączna wartość to max 250 kcal. Codziennie piję minimum 2l płynów z czego staram się aby to głównie była woda. Czy przytyje? Co się może zmienić? Jak to może wyglądać? Dodam tylko istotny fakt, iż moja waga równe dwa tygodnie temu wynosiła 48 kg, tydzień temu 49,1 kg. Nie wiem czym spowodowany jest ten zastój i przytycie, ponieważ wyprozniam się codziennie, o nawodnienie dbam. Ten fakt zmotywował mnie do wprowadzenia tych dodatkowych posiłków, tylko boje się, że mogę przytyć. Jestem na diecie od pol roku,dużo schudłam i mam zamiar jeszcze, ale tylko po to aby budować masę na nowo. Mierze 165 cm Błagam, niech mi ktoś pomoże..

Dzień dobry,

jest Pani prawdopodobnie mocno niedożywiona. Jak najszybciej powinna się ani zgłosić do lekarza rodzinnego po ogólne badania krwi, a z nimi udać się do dietetyka, który pomoże Pani wrócić do prawidłowego odżywiania się.
Powszechnie stosowane diety redukcyjne, tak zwane diety cud, to droga donikąd. Spadek wagi po ich wdrożeniu rzeczywiście będzie spektakularny, ale na krótko. Kiedy kuracja odchudzająca dobiegnie końca, efekt jojo jest niemal gwarantowany. Najlepszym rozwiązaniem dla osób odchudzających się jest racjonalna dieta. Właściwe odżywianie nie jest ani skomplikowane, ani wymagające. Należy wyeliminować złe nawyki żywieniowe i nauczyć się kilku zasad żywienia.

Pozdrawiam
Efekt jojo, który następuje po zastosowaniu bardzo restrykcyjnych diet odchudzających, charakteryzuje się błyskawiczną utratą masy ciała i jeszcze szybszym powrotem do dawnej wagi, a nierzadko znacznym zwiększeniem kilogramów. Organizm rozregulowuje się, przemiana materii ulega spowolnieniu, a tkanka tłuszczowa magazynuje coraz większe ilości energii.