Czy znaleziona larwa w mięsie może być groźna dla zdrowia?

Właśnie syn znalazł larwę e mięsie dokł karczku grilowanym w domu. Mięso kupiłam wczoraj świeże w sklepie. Jestrm przerażona proszę o radę.

Dzień dobry,

nie wiadomo co to jest za larwa - więc nie można ocenić czy jest szkodliwa, a jeżeli tak to w jak dużym stopniu. Można mięso oddać do zbadania do sanepidu, a koniecznie należy to zgłosić w sklepie, gdzie dokonano zakupu mięsa.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga