Czy zwiększyć suplementację tą witaminą?

Witam Od dwóch lat biorę witaminę D3 forte 2000j.m codziennie 1 kapsułkę i dopiero teraz zbadałam jej poziom we krwi i wyszło mi: wit D3 25(OH): 38,7 ng/mL przy min.30,00,a max.100,0.Spodziewałam się lepszego wyniku.Słyszałam,ze prawidłowy poziom tak naprawdę jest od 50.Czy zwiększyć suplementację tą witaminą?

Dzień dobry,

powiedzmy, że od 40 możemy mówić o prawidłowym działaniu witaminy D. Uważam, że może Pani pozostać przy tej dawce, ponieważ wkrótce pojawi się witamina syntetyzowana ze słońca, aczkolwiek nie jest także przeciwwskazaniem aby zastosowała Pani większą dawkę ( witamina D nie jest toksyczna dla organizmu).

Pozdrawiam
Joanna Wardenga